20 trikov ako zvládnuť rozchod

0
4350

Preniesť sa cez rozchod

Dni po rozchode patria medzi najťažšie v živote. Bývalá láska vám veľmi chýba. Máte pocit, že slnko prestalo svietiť a nad všetkým sa vznášajú čierne mračná. Slnko však opäť vyjde, chce to len čas. Preniesť sa cez rozchod určite nie je ľahké. Ako prežiť obdobie, kým sa cez rozchod prenesiete? 

44492771 - divorce and separation concept as a rope with a burning knot shaped as a love heart as a relationship problem symbol or infidelity crisis icon between a couple.

Myslite na to, čo ste na „ex“ nemali radi

Mozog má tendenciu pamätať si po rozchode len to dobré. Určite ste však mnohé veci na bývalom partnerovi neznášali. Musel mať vždy pravdu? Nechcela umývať riad? Pripomeňte si to a možno vám bude chýbať o čosi menej.

Buďte zaneprázdnení

Nie je nič horšie ako tráviť dni po rozchode osamote a nič nerobiť. Smútok je silný a zrejme sa vám nechce medzi ľudí, no mali by ste sa prekonať. Pri aktivite vonku prídete aspoň na chvíľu na iné myšlienky.

Robte, čo ste doteraz nemohli

Vo vzťahu musíte niektoré činnosti obetovať. Buď na ne nemáte čas alebo ich vaša polovička nemá rada. Neznášal váš bývalý piesok? Vynahraďte si to a choďte na pláž teraz. Spomeňte si, kým ste boli predtým, ako bývalý partner vstúpil do vášho života.

Nájdite si koníček

Máte oveľa viac času a svoj program nemusíte s nikým konzultovať. Venujte sa tomu, po čom ste vždy túžili. Začnite fotografovať alebo píšte poviedky.

„Randite“ čo najviac

Čím skôr začnite spoznávať nových ľudí. Nevravte, že na rande ešte nie ste pripravení. Len osud vie, či práve teraz nie je čas na nájdenie ozajstnej lásky.

Navštevujte nový kurz

Vyskúšajte niečo nové, čo by vám kedysi ani nenapadlo. Môže ísť o cvičenie alebo čokoľvek iné. Spoznáte pri tom nových ľudí a prídete na iné myšlienky.

Neprehrávajte si rozchod dokola v hlave

Rozmýšľate stále o tom, prečo vám to nevyšlo? Pustite to z hlavy. Nemá zmysel sa v tom neustále vŕtať. Bude vám len horšie. Radšej zoberte tenisky a choďte sa prebehnúť.

Schovajte spoločné fotky

Máte v byte kopu spoločných fotiek? Načas ich schovajte. Netvrdíme, že máte na vzťah zabudnúť a fotky zničiť. Tesne po rozchode je však ťažké sa na ne pozerať. Keď sa cez rozchod prenesiete, môžete ich vrátiť na miesto.

Vráťte veci poštou

Nenechávajte si jeho či jej veci v nádeji, že si po ne prídu a znovu sa uvidíte. Len vás to bude držať v minulosti. Veci vráťte a najlepšie poštou, nech sa vyhnete bolestivému stretnutiu.

Zbavte sa „spúšťačov“ spomienok

Jedli ste každý piatok večer spoločne pizzu? Už to nerobte. Vyhýbajte sa činnostiam, ktoré vám pripomínajú starý vzťah a dostanú vás do ponurej nálady.

Vyhýbajte sa spoločným miestam

Načas prestaňte chodiť na miesta, kde ste trávili príjemné spoločné chvíle. Po rozchode sa na nich budete cítiť mizerne.

Určite si nový cieľ

Získajte povýšenie, vráťte sa do školy, zabehnite maratón. Stanovte si akýkoľvek cieľ a usilovne pracujte na jeho dosiahnutí. Budete sa vďaka tomu sústrediť na budúcnosť a nie minulosť.

Nájdite si prechodný vzťah

Netreba hneď vhupnúť do nového vážneho vzťahu. Nájdite si niekoho nezáväzného, kto vás rozosmeje a pomôže vám zabudnúť na minulosť. Prechodný vzťah vám navyše pripomenie, že raz príde nová láska.

Vyrazte na „road trip“

Naštartujte auto a choďte navštíviť priateľov. Alebo sa len tak sami niekde „straťte“ a vyvetrajte si hlavu.

Nepočúvajte rady ostatných, ale svoje srdce

Nie každá rada vám pomôže. Ostatní nemôžu rozhodovať o tom, čo vám pomôže preniesť sa cez rozchod. Viete to len vy. Vy ste predsa boli v tom vzťahu. Poslúchnite srdce.

Veľa čítajte

Internet je plný nezmyslov, no nájdete tam aj skúsenosti ľudí, ktorí už úspešne prešli obdobím, aké prežívate vy. Padne dobre vedieť, že nie ste jediní na svete, kto sa musel vyrovnať s rozchodom.

Oprite sa o kamaráta

Po rozchode s milovanou osobou zostane vo vašom srdci prázdnota. Zaplňte ju dobrým kamarátom, ktorý s vami bude ochotný robiť šialené veci.

Vymažte ho zo sociálnych sietí

Prestaňte sledovať, čo robí. Nemučte sa. Ak by ste sa aj mali vrátiť k sebe, nech sa to stane prirodzenou cestou. Neustále kontrolovanie, či bývalá nezverejnila nový status alebo nepridala fotku, vám prinesie len trápenie.

Vymažte si ich číslo, zvážte zmenu svojho

Ak ste sa cez „ex“ preniesli, zbavte sa aj pokušenia zavolať mu. Zároveň nedovoľte, aby sa telefonátom či esemeskou vrátil do vášho života. Nové číslo je veľká, no niekedy nevyhnutná zmena.

Vyhýbajte sa spoločným priateľom

Ak sa chcete cez rozchod preniesť, musíte sa zbaviť spoločných priateľov alebo aspoň spolu nehovoriť o bývalom. Pri stretnutiach s nimi je vo vzduchu cítiť napätie, ktoré nikomu nie je príjemné. Spoloční priatelia vás budú naďalej udržiavať v spojení s bývalým, na ktorého chcete zabudnúť.

Čítajte tiež:

Týmito vecami sa radšej nechváľte. Čo utajiť pred frajerkou

Ako byť milý k ľuďom, ktorých nemáte radi

Vzťahoví predskokani sú čoraz rozšírenejší. Kto vlastne sú

 


Zdroj: http://www.lovepanky.com/love-couch/broken-heart/when-you-miss-him

ZANECHAŤ ODPOVEĎ