SEO a PR nakopnú váš online marketing

0
2425

SEO a PR sú dve odlišné veci, no ich kombinácia môže byť pre online marketing veľmi efektívna. Spolu totiž vytvárajú obsah, aký vie Google oceniť.

Nakopnite váš online marketingsearch-engine-optimization-796198_1920

 

1. PR konexie vám pomôžu získať cenné odkazy

Vzťahy s novinármi, reportérmi či vydavateľmi nadobudnuté prostredníctvom PR sú pre SEO priam životodarné. Google vždy uprednostní linky z vierohodných zdrojov pred linkami uverejnenými na stránkach vytvorených len pre tento účel.

2. Kvalitný obsah znamená viac odkazov

To, čo v rámci PR stratégie posielate svojim kontaktom v médiách, musí byť takmer dokonalé. Titulok musí čitateľa okamžite upútať a obsah vtiahnuť do deja. V dnešnom digitalizovanom svete plnom informácií musíte vytvoriť niečo naozaj osobité, aby si vás čitateľ všimol a zmienil sa o vás. Nezáleží pritom na tom, či pracujete na blogu alebo na špeciálnej kampani na získanie odkazov – originalita je cesta.

3. Zmienky od vierohodných značiek či naznačené linky nadobudnú na dôležitosti

Ak je značka známa a veľa sa o nej hovorí, často nájdeme na webe namiesto priamych odkazov na ňu skôr zmienky v médiách. Google na to prihliada, a tak bude PR pri tvorbe SEO ešte dôležitejšie. Čím viac sa o vás niekto zmieni, tým vierohodnejší budete pre vyhľadávače.

4. PR stratégia vám môže „nakopnúť“ kampaň na sociálnych médiách

Zdieľanie svojich vecí na sociálnych médiách je veľká pomoc, no ak vás budú zdieľať aj obchodní partneri či iné vierohodné stránky, váš rast a vplyv na sociálnych sieťach sa môže exponenciálne zvýšiť. Odmenou vám môže byť aj odkaz či zmienka. Tie budú podľa patentu Panda od Googlu v budúcnosti ešte dôležitejšie.

Čítajte tiež:

Inšpiratívne weby & blogy: Poznáte niektoré?

10 dôvodov, prečo je slovenské mäso od mäsiara iné, lepšie ako to zo supermarketu

15 princípov, ktoré vám zaručia bezpečnosť na internete