Najčastejšie novoročné predsavzatia

0
2312

Určite poznáte ten zvyk, dať si do nového roka nejaké predsavzatie. Stretávame sa s ním nie len v živote, ale aj v rôznych filmoch. A tak nie je nič mimoriadne, keď si aj my dáme predsavzatia. S akými predsavzatiami sa najčastejšie stretneme?


Tip redakcie: To najlepšie od módnych návrhárov v roku 2016


Chudnutie

19773874 - group of young people running on treadmill in gym

S týmto predsavzatím sa stretávame najčastejšie u žien, no čoraz častejšie sa vyskytuje aj u mužov. Pokiaľ ide o naozaj obéznych ľudí, určite ide o dobrý krok. Treba si však uvedomiť, či chceme skutočne stratiť iba číslo na váhe na báze diét alebo zvýšiť svoju kondíciu a cítiť sa zdravšie vďaka športu.

Obmedziť alkohol

Toto predsavzatie si dávajú zväčša mladí, ktorý to s pitím na Silvestra prehnali alebo pochopili, že ich alkohol nespraví ani šťastnými a ani v ňom neutopia žiaľ.

Viac sa vzdelávať

46674853 - girl reading book at park in summer sunset light

Čoraz častejšie sa s týmto predsavzatím stretávame najmä u vysokoškolákov, ktorým začiatkom nového roka začína skúškové obdobie. Cieľom však nie je vyslovene vzdelávať sa, ale spraviť skúšky. Ak by však boli nejaké tie výnimky, určite zvýšenie slovnej zásoby môže byť pre vás iba plusom.

Mať viacej peňazí

Toto predsavzatie súvisí nie len s nájdením lepšie platenej práce, ale aj s menšími výdavkami na nepotrebné veci, ktoré si častokrát bezhlavo nakupujeme.

Prestať fajčiť

Toto predsavzatie patrí k tým najlepším, čo by sme mohli spraviť. Fajčením ničíme nie len svoje zdravie, ale aj zdravie ostatných, nehovoriac o tom, že znečisťujeme ovzdušie či naše životné prostredie. A ako bonus, ak by ste prestali fajčiť, ušetríte mesačne desiatky eur, budete atraktívnejší pre opačné pohlavie a zároveň sa zbavíte otrockej závislosti.

Zažiť niečo mimoriadne

49348964 - a group of paratroopers jumping out of an airplane.

Ľudia sa častokrát náhlia a zabúdajú si užívať život. Práve preto je nový rok ideálnou príležitosťou splniť si svoje prianie a zažiť niečo mimoriadne. Skúste sa prihlásiť na zaujímavý kurz alebo na vlastnej koži vyskúšať nezabudnuteľný zážitok ako napríklad skok z lietadla. Určite neoľutujete.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ