Letecká spoločnosť predávala letenky do Thajska za 7 € a nevedela o tom!

1
1804

Plánujete si letnú dovolenku alebo počas leta ostávate vždy doma? Cestujete v zime za teplom? V tom prípade ste spravili chybu, keď ste nevyužili chybičku leteckej spoločnosti Edelweiss a nekúpili si spiatočnú letenku do Thajska za šialených 7 eur! Letenky sa predali síce veľmi rýchlo a o pár minút už neboli, no letecká spoločnosť si svoju chybu uvedomila až príliš neskoro. Vďaka tomu sa pár šťastlivcov už koncom tohto roka dostane na opačnú stranu planéty len za sedem eur. Toľko by nezaplatili ani za noc v hoteli. Desaťhodinový let zo švajčiarskeho Zurichu na thajský ostrov Phuket však bežne stojí až 900 eur!

letenky-do-thajska

Čo sú error fares alebo chybové tarify?

Ide o takzvanú chybovú tarifu, kde je zle nastavená cena letenky. Stáva sa to pomerne často, aj niekoľkokrát denne, a je na šikovnosti leteckej spoločnosti, kedy chybu opraví. Ak im to trvá príliš dlho a ide o európsku leteckú spoločnosť, karty hrajú vo váš prospech. Čo musíte urobiť, aby ste mohli letieť napríklad do Thajska za 7 eur?

  • Nesmiete váhať a letenku si v momente kúpiť. Chyba bude opravená za pár minút
  • Ak vám príde potvrdenie na email, ešte sa netešte
  • V prípade, že ide o leteckú spoločnosť, ktorá sídli v Európe, chráni vás zákon o ochrane spotrebiteľa. Ak ste za niečo zaplatili, máte právo to využiť
  • Ak je letecká spoločnosť mimoeurópska, kde tento zákon neplatí, letenka vám bude s najväčšou pravdepodobnosťou zrušená s odôvodnením technickej chyby.

Čo vidieť v Thajsku

Kde inde na svete vám dovolia navštíviť všetky kúty lietadiel bez toho, aby ste museli dodržiavať rôzne bezpečnostné pokyny? Kokpit lietadla je miesto, kde by sa radi pozreli najmä mladí chlapci, ktorí snívajú o tom, že raz budú pilotmi. Ako sa stať pilotom sa tu však nedozviete, no môžete si tu skúsiť postláčať rôzne gombíky a tlačidlá bez strachu, že lietadlo zhodíte. Kúsky častí trupov lietadiel, krídla, káble či otvorený batožinový priestor, to všetko nájdete na cintoríne lietadiel v Bangkoku. Thajsko je destinácia známa nádhernými plážami, chrámami a prírodou. Čo však navštíviť aj tento cintorín?

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ