Doplnky na zimu, s ktorými budete vynikať

0
573

Je známe, že doplnky sú pomyselnou bodkou každého outfitu. A ani v zime sa ich nemusíte vzdávať. Napriek vrstvám oblečenia si môžete dopriať hneď niekoľko doplnkov, s ktorými určite neurobíte krok vedľa.

Tento rok sme na mólach módnych prehliadok na zimnú sezónu mohli vidieť množstvo rôznych doplnkov. Veľa z nich už možno aj v šatníku dávno máte a len ste na ne zabudli alebo ste nevedeli, ako ich nosiť. Prím budú túto zimu hrať dvojité opasky, prepojené prstene, chokery alebo tiež hrubé výrazné náramky. Jemnosť jari a leta tak, zdá sa, vystriedajú ťažšie a výraznejšie šperky a doplnky.

1. Veľké a výrazné náušnice

Výrazné náušnice boli trendom pred pár rokmi. Teraz sú tu zase. A čím väčšie a extravagantnejšie si zaobstaráte, tým lepšie. Veľké visacie ornamenty, ktoré siahajú až k ramenám budú jasným favoritom. Pozrite si náušnice z dielne Gucci, Moschino či Ndigo pre tie, ktoré rozhodne upútajú pohľad každého, na koho narazíte.

2. Tvarované hrubé náramky

Posledné sezóny sa hlavným lákadlom stali tvarované doplnky inšpirované Schiaparellim. Siahnite po tých kovových, ktoré sú objemné so zaujímavým tvarom. Nebojte sa vziať si ich viac na ruku, alebo pokojne na obe. Takto to predviedol aj Yves Saint Laurent na svojej prehliadke, kde jemné ženské šaty doplnil práve kovovými „bangles“ a mohutnými prsteňmi. A neozastáva ani Chanel alebo LaQuan Smith.

Tip: Rovnako môžu fungovať aj pánske hodinky. Navrstvite ich na ruke s mohutnejšími kovovoými náramkami zo zlata či striebra.

3. Perly

Perly sú nesmrteľné, no čo sa trendov týka, asi by ste ich skôr čakali u staršej dámy alebo v nejakom jemnejšom a sofistikovanejšom prevedení. Trend perál však tento rok ide ruka v ruke s extravagantnosťou a teda čím väčšie, tým lepšie. Perlové náušnice a náhrdelníky s nádychom „vintage použili vo svojich kolekciách napríklad Givenchy, Erdem a Simone Roche.

4. Chokery

Tzv. chokery sú náhrdelníky, ktoré obopínajú krk a vyzerajú ako keby vás priam škrtili. Na výslnie sa tento rok dostávajú znova. Kožené, zlaté, výrazné, dvojité. Je jedno, po ktorom variante siahnite, hlavne, keď bude stredobodom pozornosti. Nebojte sa ani tých punkerských, o ktorých ste si mysleli, že už nikdy nespatria svetlo sveta. Gucci ich priviedol späť, no pravda v trochu estetickejšom dizajne. A dobre poslúži aj hrubšia stužka zo saténu či hodvábu.

5. Telové retiazky

Pamätáte si ešte, keď jednu sezónu leteli telové retiazky? Ak ste si ju zakúpili a ešte ste sa jej nezbavili, tak práve teraz máte príležitosť ich oprášiť. Možno sa vám zdá čudné, že o nich hovoríme v spojitosti so zimou, no v tomto prípade s nimi dokonale ozvláštnite outfit, stačí si ich obliecť na oblečenie. Siahnuť môžete po tých, ktoré idú od krku po brucho, ale aj po tých, čo svojim spôsobom vyzerajú ako kovový retiazkový opasok z prelomu tisícročia.

Čítajte tiež:

ZANECHAŤ ODPOVEĎ