Sprievodca prírodnými krásami Maldív: dovolenka ako z rozprávky

0
330

Čo si predstavíte pod slovom Maldivy? Krištáľovo čistú vodu, jemný vánok a biele piesočnaté pláže? Alebo morské korytnačky, exotické ryby a čerstvé ovocie?  Maldivy sú rajom plným prírodných zázrakov. Na Maldivách si každý nájde to svoje. Dovoľte nám, aby sme vás vzali na cestu po prírodných krásach tejto obľúbenej destinácie!

Zdroj

More, v ktorom to žije koralovými útesmi

Maldivy sa môžu pochváliť jednými z najkrajších a najrozmanitejších koralových útesov na svete. Tieto sú dlhé viac ako 1200 km a tvoria domov pre niekoľko tisíc druhov rýb či iných morských živočíchov. Farebné koraly sú najväčším turistickým lákadlom najmä pre svoje nezvyčajné tvary a veľkosti.

Najlepšie je, že ku koralovým útesom sa dostanete loďou z ktoréhokoľvek ostrova. Sú teda dostupné pre turistov i miestnych obyvateľov. Ak budete plánovať dovolenku na Maldivách, nezabudnite si do kufra pribaliť šnorchel! Určite si nenechajte ujsť možnosť vidieť tento prírodný úkaz zblízka.

Kde na vás čaká najlepší zážitok z potápania?

Ak hľadáte NAJ miesto na potápanie, vydajte sa na atol Male. Prekypuje rôznymi koralovými útesmi, stenami a bohatým morským životom. More je tu ideálne aj na nočné potápanie. Ak si trúfate, určite choďte do toho!

Hojný morský život

Radi zbierate na dovolenkách nezabudnuteľné zážitky? Plávanie s morskými korytnačkami by malo byť na Maldivách vašou povinnou jazdou. Na tieto milé tvory natrafíte najmä v plytkých vodách okolo obývaných ostrovov alebo v blízkosti piesočnatých pláží.

Ľahko ich spozorujete počas šnorchlovania i potápania. Maldivy sú tiež domovom delfínov, orliakov i žraloko  kladivohlavých a veľrybích. Len nezabudnite na dostatočný odstup, nech sú tieto zvieratá akokoľvek zvedavé. 

Zdroj

Pláže

Práve kvôli plážam chodia na Maldivy všetci influenceri. Také krásne fotky ako z maldivských pláží si azda nikde ine neurobíte. Či už sa ubytujete v jednom z rezortov, alebo si trúfnete prenocovať na neobývanom ostrove, v každom prípade budete svedkami nádherných scenérií. Každý kúsok je výnimočný – pláže lemované palmami, či skryté zátoky s džungľou. Všetky pláže vyzerajú inak a určite vás chytia za srdce!

Dobrodružné túry

Maldivy sa pýšia turistickými trasami, ktoré nenechajú žiadneho milovníka hôr chladným. Ak ste jedným z nich, vyrazte na poznávací výlet bujnými džungľami. Určite natrafíte na odľahlú zátoky či tajný vodopád, v ktorých sa môžete osviežiť.

Destinácia ponúka trasy vhodné na prechádzku i náročnejšiu turistiku. Na výlet si zoberte aj power banku, ak by sa vám vybil mobil. Bola by škoda neodfotiť sa pri tamojších prírodných krásach.

Zdroj

Na Maldivy cez dubaj.sk

Maldivy sú úžasným miestom plným krásy, ktorá čaká na vaše objavenie! Každý kút vás prekvapí niečím výnimočným! Nech dovolenka 2023 stojí za to. Ušetrite až 20 % na vybrané hotely a zarezervujte si ju cez www.dubaj.sk.

Čítajte tiež:

ZANECHAŤ ODPOVEĎ