Tipy na výlety s deťmi vo Vysokých Tatrách

0
448

Rozhodli ste sa vyraziť s deťmi na víkend do hôr? Skvelý nápad, mestského ruchu, povinností a všednej rutiny už máte určite dosť. Vysoké Tatry by ste mali navštíviť aspoň raz v živote. Už po z diaľky vás po ceste očaria kopce Kriváň, Gerlach či Lomničák. Aj zblízka majú Tatry čo ponúknuť – krásnu prírodu, wellness, tradičné jedlo, top služby a príjemné ubytovanie.

Zdroj

Tatry nie sú len pre nadšencov adrenalínovej vysokohorskej turistiky a skialpinizmu. Množstvo zážitkov a zábavy tu čaká aj na rodiny s deťmi.

Hrebienok

Približne 2,5 km od Starého Smokovca sa nachádza obľúbený Hrebienok. Hoci sa to turistami hemží celoročne, najpopulárnejšie je zimné obdobie. Láka ich atrakcia Ľadový dóm, ktorá je zadarmo. Môžete si ju pozrieť každý deň od 9:00 do 16:15.

V sobotu má dóm otvorené brány až do 19:15. Cestu na Hrebienok zdoláte peši, dokonca s kočíkom. Ak sa vám však nechce šliapať do kopca, môžete sa hore vyviezť lanovkou.

Stačí už len dúfať, že vám vyjde počasie a užijete si výhľad ako z rozprávky na prírodnú scenériu. V zime si môžete na cestu zobrať aj sánky, ktorými sa spustíte dole. Deti budú mať zážitok na celý život.

Bachledka

Kto počas návštevy Tatier nezavítal do Bachledky, akoby v Tatrách ani nebol. Bachledova dolina je skrytá v blízkosti Ždiaru a svojich návštevníkov víta Chodník korunami stromov dlhý viac ako 600 metrov. Vysoká 32-metrová veža ponúka výhľad na vrcholky Belianskych Tatier, Pieniny i Zamagurie.

V zime sa nezabudnite poriadne zababušiť, aby vás neprekvapil silný víchor. Deti sa môžu vyšantiť na suchom tobogane, trampolíne i detskom ihrisku. Ak ste odvážlivci, iste si radi spravíte fotku na veľkej sieti, pod ktorou je obrovská priepasť.

Zdroj

Popradské pleso

Z Popradského plesa vedie cca 4-kilometrová trasa, po ktorej sa môžete vydať aj s kočíkom. Po príchode na miesto vás privítajú dve chaty s chutným občerstvením. Deti sa môžu v lete vyšantiť na detskom ihrisku. V zime si tu s nimi môžete postaviť snehuliaka. 

Popradské pleso je jednou z ikonických tatranských atrakcií, ktoré by ste jednoznačne nemali vynechať. Relaxačnú prechádzku okolo neho si vychutnajú aj najväčší domasedi. Ako vidíte, na výlet do Tatier nepotrebujete ani mačky.

Zdroj

Kontaktná ZOO

Pre deti je najväčším zážitkom to, keď môžu pohladkať poníka, lamu či horskú kravu. Hotel Hubert má voľne sprístupnenú ZOO. Čakajú vás tu aj kone, kozy, prasiatka, pávy vtáky, zajace a oveľa viac.

Pokiaľ je vaším snom jazda na koni, táto ZOO vám ho splní. Deti sa môžu povoziť aj na poníkoch. Majte na pamäti, že vstup sem majú povolený až deti od 4 rokov. 

Ubytovanie vyriešte cez fiemso

Hľadáte tradičný zrub, víkendovú chatu so saunou alebo príjemný hotel s atrakciami pre deti? Kliknite na platformu fiemso.com a vyberte si ubytovanie bez poplatkov navyše.

Čítajte tiež:

ZANECHAŤ ODPOVEĎ