Dovolenka pre dobrodruhov: Len pre tých, ktorí majú dosť odvahy!

0
4536

Leto je synonymom prázdnin, dovolenky, dobrodružstva, oddychu či akcie. Zbaľte kufre a vyrazte do neobvyklých destinácii, kde na vás čaká kopec nových zážitkov!

dobrodruzna dovolenka - clanok

Džibutsko

Ak ste o tejto krajine doteraz nepočuli, nikdy si ju nevšimli na mape a už vôbec netušíte, čo by sa tam dalo robiť, nasledujúce riadky sú pre vás. Táto malá krajina v strednej Afrike, obklopená Eritreou, Etiópiou aSomálskom, má čo ponúknuť! Príroda Džibutska je tvorená najmä extrémnou klímou a silnou veternou eróziou. Vyberte sa objavovať púšte, soľné jazerá, kde ešte stále žijú pôvodné nomádske kmene, alebo na kajaku prejdite pobrežie, či odhaľte maličké roztrúsené dedinky.

Nagorno – Karabakh, Azerbajdžan

Náhorný Karabach je špeciálna oblasť, horská enkláva v Azerbajdžane pod kontrolou Arménska, ktorej sa svojou krásou vyrovná máločo. Ak sa tam predsa len vyberiete, môžete sa tešiť na vysokohorské kláštory, archeologické náleziská, staroveké obydlia v jaskyniach a dych berúcu krásu tamojšej prírody.

Pyreneje, Španielsko

Pre dobrodružných romantikov je skvelým výberom dovolenka v španielskych Pyrenejách. Ale pozor! Pripravte sa na to, že aspoň osem hodín denne budete tráviť v konskom sedle! Cestovné agentúry ponúkajú tieto výlety na miesta, kde je terén dostupný, len keď kráčate po vlastných, alebo sedíte na konskom chrbte. Vystúpite do výšky 3 000 m n. m. a prejdete 350 km cez Španielsko, Francúzsko a Andorru. A kde budete spať? Buď v malých chatkách pre pastierov, alebo v stane. To sa oplatí vyskúšať!

Mozambik

Ak ste milovník surfovania, táto nádherná krajina vás dostane! Pomaly, ale isto sa dostáva do popredia vďaka teplému tyrkysovému moru, vyľudneným plážam, nízkym cenám za ubytovanie a magickému pobrežiu s koralmi. Jednoducho raj! Oddýchnuť od surfu si môžete popri potápaní medzi bielymi žralokmi alebo pre odvážlivcov je tu jazda na pieskových dunách!

ina dovolenka - clanok

Nikaragua

Obľúbená destinácia nezávislých cestovateľov, ktorí tvrdia, že túto krajinu musíte vidieť! Pozriete si pláže, sopečné oblasti a dokonale si oddýchnete v atmosfére krajiny, ktorá je „na konci sveta“. Odporúča sa, aby ste výlet do Nikaraguy spojili s cestou do Kostariky. Prečo? Ak ste kávičkár, tieto dve krajiny iste poznáte ako významných pestovateľov kvalitnej plantážovej kávy. Čo môže byť lepšie, ako zobudiť sa pod mohutnou sopkou a dať si šálku tej najlepšej čerstvej kávy?

Tak neváhajte! Mnohé cestovné kancelárie, najmä tie zahraničné, ponúkajú nezabudnuteľné výlety plné dobrodružstva na miestach, ktoré si hneď získajú vaše srdcia.

Čítajte aj:

Poďte do raja: Palawan bol opäť vyhlásený za najkrajší ostrov na svete

Láka vás Afrika? Vyberte sa na cestu snov!