V Rakúsku útočí klaun – Zranil jazdkyňu

0
1793

Viedeň 27. októbra (TASR) – Neznámy človek prezlečený za klauna spôsobil v Rakúsku zranenia jazdkyni na koni, keď náhle vybehol z lesa a zapískal pred zvieraťom na papierovej píšťalke. O incidente, ktorý sa odohral ešte minulú nedeľu, informovala dnes agentúra APA s odvolaním sa na vyjadrenie polície.


Tip redakcie: Apple riskuje – na trh posiela vynovený iPhone 7


Postava v čiernej mikine s kapucňou a červeným nosom sa objavila na lesnej ceste pri obci Fahnsdorf v spolkovej krajine Dolné Rakúsko, kadiaľ práve prechádzala na koni 19-ročná žena. Vyľakanému zvieraťu sa podlomili nohy, pričom jazdkyňa spadla na zem a utrpela pomliaždeniny. Samotný kôň vyviazol z incidentu bez zranení.

„Klaun“ následne z miesta incidentu odišiel bez toho, aby sa zaujímal o stav zranenej ženy. Ukázalo sa tiež, že už predtým vystrašil aj skupinu turistov.

Polícia podľa APA tento prípad vyšetruje ako ublíženie na zdraví z nedbanlivosti a neposkytnutie pomoci zranenému. Vyhlásila tiež pátranie po osobe „vysokej približne 1,75 metra normálnej postavy“.

Z európskych krajín, ako aj z USA hlásili v uplynulých týždňoch čoraz viac incidentov, pri ktorých osoby prezlečené za klaunov ľudí buď strašia, alebo na nich útočia.

Čítajte tiež:

Google sa chystá vyhrať „boj“ vo výpočtovej technike

Milenec v otcovom veku: Prečo ženy hľadajú starších mužov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ