Apple čoskoro predstaví v poradí ôsmy model iPhone. Čo o ňom ešte nevieme?

0
824
Apple čoskoro predstaví v poradí ôsmy model iPhone. Čo o ňom ešte nevieme?
Ohodnoť článok

Zdá sa, že všetky informácie o smartfóne, ktorým Apple oslávi desiate výročie iPhone, už unikli. Stále sa však nevie, kedy si ho budete môcť kúpiť a za koľko. Predpoklady sú, že si naň počkáte do októbra a budete si musieť nachystať okolo tisíc eur. Čo za ne dostanete?

V prvom rade niečo úplne iné. Fanúšikovia, ktorí očakávali zmenu v dizajne už pred niekoľkými rokmi, sa určite potešia. Apple musí ísť s konkurenciou, ktorá zmenšuje rámiky a zväčšuje displeje. Naopak, konzervatívci môžu byť prekvapení. Nový iPhone totiž naozaj bude iný a nenájdete na ňom ani typické tlačidlo pod displejom. Na výber by tiež malo byť viac farieb, medzi inými aj „červenkastá zlatá“.

Neustále sa tiež špekuluje aj o názve. Predstaví Apple svoj najnovší kúsok ako iPhone 8, iPhone Pro, iPhone Edition alebo iPhone X? Najnovší leak priamo od jedného z vývojárov naznačuje, že to bude iPhone X. Ak sa to potvrdí, pôjde o ďalšiu novinku z radov americkej firmy. Šušká sa tiež, že zanikne rada „S“.

Milovníkov fotografie poteší vylepšenie portrétneho módu pomocou efektu portrétneho svetla. Na výber bude kontúrové, prirodzené a štúdiové svetlo spolu s dvomi javiskovými svetlami. Samozrejmosťou bude rozostrené pozadie ako pri iPhone 7 Plus.

Snímač odtlačku prsta nahradí Face ID, teda automatické rozpoznávanie tváre. Znamená to, že pohľadom na displej odomknete obrazovku či (zrejme) zaplatíte pomocou aplikácie Apple Pay.

Ak máte radi smajlíky, tak vás poteší aj novinka Animoji. Ide o animované emoji, ktoré budú vďaka 3D tvárovému skeneru schopné napodobniť vašu mimiku – od úsmevu a mračenia sa až po zdvihnutie pravého i ľavého obočia.

Čítajte tiež:

Prečo máte na iPhone maličkú dierku vedľa zadnej šošovky fotoaparátu

Smartfóny jedého dňa nahradia roboty

Patríte aj vy medzi demisexuálov


Zdroj: http://www.techradar.com/news/phone-and-communications/mobile-phones/iphone-8-1329124

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ