V nedeľnej 14. etape Tour de France Sagan druhý, Martin Velits ôsmy

0
1458

Tour de France15. júla Peter Sagan opäť bodoval na prestížnych pretekoch Tour de France a zahanbiť sa nedal ani prekvapivo Martin Velits. V 14. etape slávnych pretekov z Limoux do Foix dlhej 191 kilometrov vyhral Luis Sanchez, Peter Sagan skončil druhý s rozdielom 47 sekúnd za víťazom. Sagan pre Eurosport povedal, že vedenie stratil, keď potreboval nabrať sily a niečo zjesť. Uznáva jeho lepšiu prípravu aj výdrž ale určite nie je sklamaný ani z druhého miesta, rovnako ako fanúšikovia cyklistiky na Slovensku, ktorých je vďaka nemu čoraz viac. Nedeľný súboj cyklistov priniesol aj zvláštne momenty, kedy nejaký chytrák na trať vysypal pripináčiky a prebil pár pneumatík Cadelovi Evansovi, ktorého priateľsky počkal Bradley Wiggins s ostatnými z jeho „clubu“.

Martin Velits skončil na 8. mieste, jeho brat Peter Velits naopak skončil na 60. mieste. V celkovom poradí je Peter Velits na 24. mieste, Sagan na 31. mieste a Martin Velits na 76. mieste. Zelené tričko za šprint si so ziskom krásneho čísla bodov 333 drží stále Peter Sagan pred Nemcom Greipelom (vysoký 97 bodový náskok). V súťaži výstupu do vrchu má najlepšie miesto 9. zo Slovákov Peter Velits.