Peter Sagan skončil prvý aj v 6. etape Tour de France

0
1850

Tour de France, oficiálne logoCyklistický fenomén Peter Sagan je neuveriteľný. Opäť zvíťazil, tentoraz v 6. etape Tour de France 2012 na trase z Épernay do Mét. Sagan opäť zvíťazil a zapísal si tak polovicu zdolaných etáp celej súťaže na prvom mieste, veď už tri krát stál na stupienku víťazov. Tentoraz opäť bolo víťazstvo tesné. Celkovo boli dnešné preteky opäť bohaté na nehody cyklistov a časové straty. V 6. etape sa však Petrovi vyhli všetky závažné komplikácie. 207,5 km dlhú etapu zvládol za 4:37:00. 2. skončil Nemec André Greipel a 3. Austrálčan Matthew Harley Goss.

V celkovom poradí pretekov má momentálne Peter Sagan 8. miesto, Peter Velits 28. miesto a jeho brat Martin Velits 80. miesto.

Sagan ako Forrest Gump
Na internete sa dokonca objavilo video, ktoré zostrihalo film Forrest Gump v jednej krátkej časti a spojilo ho s jedným z jeho víťazstiev. Hoci názov asi nevie, kedy sa používa výraz „versus“, vyznieva trochu vtipne.