Učitelia si budú zlepšovať online zručnosti prostredníctvom programu Digitálna garáž

0
834
Učitelia si budú zlepšovať online zručnosti prostredníctvom programu Digitálna garáž
Ohodnoť článok

Nezisková vzdelávacia organizácia JA Slovensko ponúka v tomto školskom roku nový akreditovaný vzdelávací program pre učiteľov pod názvom Digitálna garáž – Úvod do online marketingu. Základom školenia je online platforma Digitálna garáž spoločnosti Google. Ide vôbec o prvé vzdelávanie učiteľov v oblasti digitálneho marketingu na Slovensku.

Kontinuálne inovačné vzdelávanie Digitálna garáž – Úvod do online marketingu je určené všetkým učiteľom, ktorí majú záujem rozšíriť si vedomosti a získať nové poznatky a zručnosti z oblasti digitálneho sveta a online marketingu. V súčasnej dobe technický pokrok prudko napreduje a čoraz viac povolaní je orientovaných práve na digitálne zručnosti“, uviedol programový riaditeľ JA Slovensko Peter Kalčevský.

Podľa Európskej komisie bude až 90% pracovných pozícií v blízkej budúcnosti vyžadovať určitú úroveň digitálnych zručností, čo potvrdzujú aj samotní zamestnávatelia. Práve v záujme posilnenia digitálnych zručností mladých ľudí na Slovensku spoločnosť Google vlani odštartovala rozsiahly vzdelávací program Digitálna garáž.

„Medzi kľúčové piliere, aby Slovensko dokázalo držať krok s Európou a so svetom, patrí určite kvalitné digitálne vzdelávanie. Program Digitálna garáž vychádza z celoeurópskej iniciatívy Googlu, v rámci ktorej sme už vyškolili 3 milióny Európanov, vrátane viac ako 25-tisíc Slovákov. Sme radi, že v osvojovaní digitálnych zručností môžeme pomôcť aj učiteľom, ktorí sú základom pri odovzdávaní poznatkov smerom k žiakom a študentom,” hovorí Rasťo Kulich, riaditeľ slovenského Googlu.

Program Digitálna garáž pre učiteľov je navrhnutý na základe viacročných skúseností online marketingových profesionálov, ktorí pracujú v danom odbore a zároveň sa venujú aj vzdelávaniu v tejto oblasti. Reflektuje na potreby prípravy učiteľov základných a stredných škôl rôznych typov a dáva im k dispozícii poznatky, informácie a praktické didaktické nástroje na inovatívny spôsob prípravy svojich žiakov, v snahe uľahčiť im prechod zo školy do praxe.

Odborným garatom programu, ktorý je akreditovaný Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR, je Štefan Žák, dekan Obchodnej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave. „Vzdelávací program Digitálna Garáž mal vynikajúcu odozvu u našich študentov a stal sa nevyhnutnou súčasťou pre zaradenie študentov do vybraných študijných predmetov zameraných na problematiku online marketingu. Našim cieľom je vzdelávať absolventov so zodpovedajúcimi vedomosťami a zručnosťami pre súčasnú digitálnu éru, ktoré im umožnia uplatniť sa na trhu práce. Preto podporujem všetky snahy o etablovanie online platformy Digitálna garáž spoločnosti Google ako plnohodnotného akreditovaného vzdelávacieho programu,“ uviedol Š. Žák. 

Absolvovaním celého kurzu Digitálna garáž je možné získať certifikát, uznávaný organizáciou IAB (Interactive Advertising Bureau), ktorý je potvrdením o dosiahnutí digitálnych zručností v oblasti online marketingu a ktorý môže pomôcť najmä študentom pri hľadaní zamestnania. „Podľa mňa je Digitálna Garáž super spôsob, ako zaujímavým a hravým spôsobom získať základné poznatky z oblasti online marketingu. Myslím, že v lekciách sú obsiahnuté snáď všetky najdôležitejšie veci, ktoré každý začínajúci marketér potrebuje vedieť,“ uviedol Patrik, ktorý je jedným z úspešných absolventov Digitálnej garáže.

Prihlásiť sa na nové akreditované vzdelávanie učiteľov je možné prostredníctvom stránky www.jaslovensko.sk/dgvzdelavanie.

Čítajte tiež:

Čo robiť ako milujete niekoho, kto trpí depresiou

Gordon Ramsay zahajuje boj proti kokaínu v reštauráciách

Instagramová hviezda odhalila temnú stránku súťaží bikini fitnes

ZANECHAŤ ODPOVEĎ