Tunisko, ako dovolenkový raj padlo. Nepokoje a min. 23 mŕtvych

3
687
Tunisko, ako dovolenkový raj padlo. Nepokoje a min. 23 mŕtvych
Ohodnoť článok

Tunisko bolo donedávna ešte krásnou a vyhľadávanou turistickou destináciou. Dnes sa tam boja všetky cestovky posielať ľudí a ba čo viac, samotní ľudia rušia svoje zájazdy. Krajina ubližuje sama sebe viac protestami a rabovaním – odrádza predsa turistický ruch, turistov, záujem investorov a upadá význam krajiny medzi dovolenkármi, ktorí už o pár mesiacov mali vyraziť na prvé lety a zájazdy. Podľa informácií z médií už číslo obetí dosiahlo 23. V hlavnom meste sa rabuje, strieľa a o život prišiel už aj minimálne jeden novinár. Polícia akoby ani neriešila, či je človek nevinní alebo vinný, ale z vyplývajúcich informácií už polícia zastrelila minimálne 5 ľudí. Ostatné obete nie sú jasné, alebo v zdrojoch vinníci neboli uvedení. V Kartágu demonštranti vraj zosadili prezidenta Zinína al-Abidího. V mestách je armáda. Vrtuľníky a ozbrojenci sú v uliciach a snažia sa nastoliť poriadok a pokoj.

Viac si určite Tunisko ubližuje nepokojmi, než tichým protestom a štrajkom. Nepokoje sa netýkajú dovolenkových letovísk, avšak situácia je veľmi premenlivá a nepokoje môžu vzplanúť kdekoľvek a kedykoľvek. Z ministerstva sa dozviete, že odporúčania nevycestovať vydané nie sú. Ministerstvo zahraničných vecí však odporúča zvýšenú opatrnosť pri ceste do Tuniska. Pravdou je, že nepokoje sa naozaj týkajú len okolia hlavného mesta Tunis a Kartaga. Zatiaľ. A dúfajme, že to tak aj zostane.

Z Tuniska sa v posledných dňoch vrátilo viacero turistov. Množstvo Britov, Nemcov aj Čechov. Turisti lietajú najmä na letisko Monastir a na ostrov Djerba. Tam nie sú hlásené žiadne nepokoje. Z nich smerujú transfery dovolenkárov do hotelov do známych letovísk ako Sousse, Hammamet, a podobne. Tam je vraj taktiež stále pokoj. Opatrnosti ale nie je nikdy dosť.

Tvrdé boje v okolí prezidentského paláca – prekrásne historické mesto Kartago zažíva pohromu:

Tuniský prezident

Keď vojaci zatýkajú policajtov

Tuniské povstanie (pozor pred moderátorkou)

3 KOMENTÁRE

  1. naša susedka tam bola v roku 2006 alebo 2007 a dovliekla si o rok neskor tunisana. skoro ale ona šla za nim a ked si nemohla zvyknuť prišla sem. a potom som zistil že takých je veľa čo ich sem dobrovolne vodia a to potom jasne že ich je tu tolko a nesuhlasime so stavbou mešit ked sme si ich sami Slováci dovljiekli až sem.

  2. Do prvých odletov do Tuniska cez CK /co je asi o 4 mesiace/ sa to iste upokojí, netreba robiť paniku. Momentálne je z MVZ vydané stanovisko, že teraz (v týchto dňoch) tam neodporúčajú letieť, tak nechápem ľudí čo majú kúpený zájazd na jún alebo nebodaj na september, že to chcú stornovať. Keď sa situácia neupokojí a bude aj naďalej riziko tam lietať, tak CK predsa nie sú blbé, aby tam posielali ľudí a ponúknu im za to rôzne alternatívy….

ZANECHAŤ ODPOVEĎ