Osama Bin Ládin je mŕtvy. USA oslavuje odplatu

2
443
Osama Bin Ládin je mŕtvy. USA oslavuje odplatu
Ohodnoť článok

Mnohí sme pochybovali o tom, že by mohol ešte Osama Bin Ládin žiť a tak nasledujúca správa prekvapila celý svet. Najmä však USA. Osama Bin Ládn je naozaj mŕtvy. Pri včerajšom plánovanom útoku medzi hranicami s Afganistanom a hlavným pakistanským mestom sa podarilo v úkryte americkým jednotkám zabiť Osamu Bin Ládina.

Oveľa väčšiu cenu by mal ako živý, no aj jeho mŕtve telo vyvolalo ošiaľ azda väčší než u nás ten hokejový. Akonáhle sa totiž na verejnosti objavili informácie, ktoré najskôr vyhlásil vo svojej reči prezident Obama, že naj-hľadanejší muž planéty je mŕtvy, ľudia vyšli do ulíc a oslavovali radosť. Radosť preto, že konečne prišla odplata za tisíce mŕtvych, ktorých má mať Ládin na svedomí. Vodca teroristickej organizácie Al-Káida je mŕtvy a to môže znamenať, že na jednej strane si zabili cenný zdroj informácií (relatívne) a na druhej strane jeho zabitím zabili šéfa tej najhoršej teroristickej zberby na tomto svete.

Celkom pochopiteľne teda americká vláda mieni posilniť veľvyslanectvá a obranu, „odplata za zabitie Bin Ládina totiž nebude na seba dlho čakať. Smutné však je, že oni nebudú pozerať na fakt, že jeho smrť bola odplatou za oveľa väčšie škody nie len pre atentáty z 1993 ale aj pre to najväčšie peklo z New Yorku a Washingtonu z roku 2001.

Otázne je dokedy nebude mať Al-Kádia vodcu a či vôbec niekto dostane odmenu 50 miliónovo dolárov za jeho hlavu, ako sme informovali už minulý mesiac v článku o odmenách a zárobkoch…

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ