Nepokoje a revolúcia v Egypte odštartovali 25. januára

1
851
Nepokoje a revolúcia v Egypte odštartovali 25. januára
Ohodnoť článok

Tak predsa. Facebook a Twitter pomohol rozšíriť myšlienku a naplánovať túto akciu aj vďaka rozneseniu informácie cez svetové médiá a online spravodajstvo. Situácia v Egypte, ktorá sa začína podobať na tú z Tuniska je však v mestách Káhira a Alexandria. Nejde o turistické letoviská a podľa všetkého ani nepôjde. Zozbieral som niekoľko videí pre predstavu tejto situácie. Informácia z jedného videa hovorí, že v Egypte majú už troch mŕtvych. Množstvo zranených, polícia je nasadená spolu s armádou. Egyptská situácia je masívna ako tá v Tunisku – mieri za tým istým, zlepšením života, znížením chudoby a znížením cien. Krajina trpí veľkou nezamestnanosťou a jej značný prílev je z potravinárskeho priemyslu a turistiky. Podľa toho, čo je možno vidieť na videách, v Káhire nemajú núdzu o vodu. Vodné delá používajú spolu so slznými granátmi na rozkladanie más demonštrantov.


Egyptské ženy a policajný tank


V Tunisku boli napríklad nepokoje najmä v hlavnom meste Tunis. Ľudia a dokonca aj niektoré cestovky ale chybne uvádzajú názor krajiny Tunis, hoci ide len o mesto. Zájazdy do Tunisu k moru teda istotne nekúpite, ale do Tuniska je cestovať pomerne bezpečné. Žiaľ nie je ským, keďže záujem upadol a dopravcovia nemienia riskovať s vypravením linky, v ktorej pocestuje pár ľudí.

1 komentár

  1. podla mna ide o divnu propagandu. v egypte boli naši susedia len vcera sa vratili a nic taketo tam nevideli ani nezazili. vsetko to je podvod a videa z tuniska sa vydavaju ako keby boli videa z egypta. to je moj nazor. je to hlupost. nic take v egypte nie je. verte mi. ide o podvod velmi velky.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ