Na Slovensko prichádza Bauhaus, prvú predajňu otvorí vo Pharos Bratislava

0
2119
Na Slovensko prichádza Bauhaus, prvú predajňu otvorí vo Pharos Bratislava
Ohodnoť článok

BauhausV tesnej blízkosti letiska má niekoľko ročných prípravách konečne vyrásť niečo jasnejšie. Nákupné centrum Pharos, ktorého názov je už nejaký čas na rôznych dopravných značeniach v okolí, no samotné Pharos nikde, sa začína pomaly rysovať. Prvý obchod, ktorý pred pár dňami oznámil Bratislavčanom svoju výstavbu je nemecká sieť Bauhaus, ktorú mnohí Slováci poznajú skôr z Čeckej republiky, prípadne Maďarska. Obchod veľmi podobný na Baumax, rovnako zameraný na stavbu, prestavbu, kutilstvo a záhradu, bude zrejme prvým z obchodov, ktoré budú tvoriť podstatnú časť a základ Pharosu. Bude však nie len v tesnej blízkosti letiska M. R. Štefánika, ale aj v blízkosti predajne Hornbach, ktorá má taktiež rovnaké zameranie.

Bauhaus svoju výstavbu prezentoval na troch ťažkých lodných kontajneroch s plachtou, kde informuje všetkých okoloidúcich po Hradskej ceste o výstavbe tejto predajne. Vzhľadom k polohe pôjde o nízke budovy, orientované skôr na šírku s parkovacími miestami okolo seba doplnenými zeleňou.

Čo môže priniesť otvorenie predajne?
Bauhaus ako jeden z popredných predstaviteľov obchodných sietí typu Baumax a Hornbach, je v zahraničí považovaný za plnohodnotného partnera. V niektorých krajinách sa stretneme aj s OBI, na Slovensku máme HOBBI, prípadne aj menší Prespor. Príchodom novinky na náš trh môžeme očakávať zaujímavé cenové akcie, spestrenie ponuky. Nová sieť predajní má v niektorom sortimente svojho vlastného dodávateľa, čím by sa dalo hovoriť o obohatení ponuky. Napríklad v rámci výrobcov náradia, dizajn dreveného nábytku, železiarskych nástrojov a podobne. Nadšený však určite nebude Hornbach, od ktorého bude samotný Pharos vzdialený vzdušnou čiarou len cez cestu.

Bauhaus v Európe
Bauhaus je známy v mnohých krajinách Európy. Presnejšie ide o Nemecko, Maďarsko, Holandsko, Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko, Turecko, Slovinsko, Rakúsku, Nórsko, Island, Chorvátsko, Fínsko, Dánsko, Estónsko a Bulharsko. Pokrýva celú Škandináviu a väčšinu Európy. Z našich susedov zastúpenie chýba len v Poľsku a na Ukrajine. V Českej republike majú 8 predajní. Deviata predajňa v centre Ostravy bola minulý rok uzavretá z dôvodu aj iného stavebného plánovania v okolí ulice Stodolní. Nie pre nezáujem. Práve naopak, Bauhaus sa do Ostravy vráti len čo nájde vhodnú nehnuteľnosť na otvorenie novej predajne.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ