Mladík dáva čašníkom sprepitné 500$, plní poslednú vôľu svojho brata

0
1497

Aaronova posledná vôľaPosledné želanie Aarona Collinsa bolo dať 500 dolárov čašníkovi v každom z 50 amerických štátov. Za svojho života dával rád vysoké sprepitné. Narodil sa 15. júna 1982 a zomrel 7. júla 2012 vo veku tridsať rokov. Pracoval ako počítačový technik, vyštudoval vysokú školu a bol akohocikto iný, zdravý a plný elánu. Príčinu jeho smrti rodina neuvádza, no jeho posledná vôľa je jasná.

Brat, ktorý jeho posledné želanie plní prostredníctvom nadačnej zbierky na Indiegogo, si z počiatku vystačil sám, no práve peniaze od ľudí, mu pomohli presúvať sa aj medzi ostatnými štátmi USA. Rozhodol sa prekonať stratu brata naozaj svojsky, pokračuje v jeho nápade zmeniť život obyčajným ľuďom pri tak bežnom zamestnaní, akým je servírka, alebo čašník. Práve v USA zamestnanie mnohých v tvrdých začiatkoch samostatnosti. Po pár týždňoch od Aaronovej smrti sa Seth Collins s Aaronovou manželkou, deťmi a priateľmi vybrali do prvej reštaurácie, aby pomohli zmeniť aspoň trochu život prvému čašníkovi. Vybrali si reštauráciu Puccini’s Smiling Teeth, kde natrafili na čašníčku z počiatku neveriacu, že by jej niekto mohol vôbec dať sprepitné 500 dolárov.

Postupne prešiel buď s priateľmi, alebo rodičmi niekoľko štátov, viacero reštaurácií, kde boli reakcie obsluhujúcich servírok a čašníkov naozaj úprimné. Niektorí priamo vyjadrili, že ich mrzí strata brata a člena rodiny, iní nedokázali povedať ani slovo.





…a mnoho ďalších, dodnes navštívil celkom 33 štátov a rozdal 33×500 dolárov. Naposledy navštívil Cleveland. Stránky o tomto projekte, ako potešiť obyčajných ľudí pri plnení jednej extravagantnej poslednej vôle, informujú o celom projekte, o cestách a aj trasy, kde už boli. Nájdete ju na adrese: http://aaroncollins.org. všetky videá sa tiež nachádzajú na Sethovom účte. Seth je Aaronov brat, ktorý sa prihovoril aj v Indiegogo zbierke k prispievateľom.

Zároveň by sme radi pozdravili naše veľké médiá, ktoré si občas prídu po tip na článok až k nám, ale zdroj neuvedú. Ak sa náhodou pomýlime a sekneme sa v čísle, skopírujú si ho rovnako zle, ako ho zle napíšeme. Samozrejme len v prípade, ak nie je overiteľné z iného zdroja. No nič to, sme radi, že sme upútali pozornosť aj slovenských velikánov… aj keď sme stále ešte takí malí… alebo nie?