Marián Kotleba vo voľbách postúpil a novinári s politológmi to nedokážu prežiť

0
2094

Bolo pre nás prekvapením, keď sa v Banskobystrickom kraji medzi postupujúcicmi objavilo meno Marián Kotleba. V tej chvíli bolo jasné, že nasledujúce dni nás všade čakajú názory politológov, novinárov a redaktorov „politológov“, ktorý tento fakt nedokážu prežiť. Dnes pozorujeme v médiách zásadný výsmech a čudovanie sa nad tým, prečo sa dostal tak ďaleko. Problémom však v žiadnom prípade nie je Kotleba sám a už v žiadnom prípade nie je problémom tých niekoľko tisíc ľudí, ktorí prišli k voľbám, merali cestu z domu v hnusnom počasí niekam, len aby dali hlas jemu, ale ide o problém niekde celkom inde. Napríklad v tom, čo dalo vzniknúť názorom a smerovaniu tohto človeka a jeho politickej strany. Všetkým znalcom politiky by nakoniec možno vytrelo zrak oveľa väčšie číslo, ak by nešlo len o Banskobystrický kraj.

Terčom vtipov
Krátko po vyhlásení výsledkov už na sociálnej sieti koluje vtip, že Kotleba získal taký počet hlasov, pretože obchádzal rómske osady a podplácal hlasujúcich. Narozdiel od iných autobusy do osady naozaj nevypravil aj s úplatkami. Hlasy sa mu podarilo, čuduj sa svete, získať vďaka hlasovaním normálneho obyvateľstva s normálnymi problémami a často mizerným životom. Je taktiež terčom vtipov politikov, karikaturistov a tento fakt zaskočil aj iných politikov, ktorý vec radšej nekomentujú, alebo vypustia pár slov z ktorých následne vedia novinári až prapodivne pochopiť tisíc násobok textu do umelo nafúknutého článku.

Nie, nie sme podporovateľmi žiadne politickej strany, hoci sa to nezdá. Ani necítime potrebu podporovať Mariána Kotlebu. Udivuje nás však fakt, ako veľmi sa médiá obúvajú do jeho kandidatúry a postupu, články sa dokonca často vysmievajú ľuďom samotným. Tým, čo mu dali hlas, akoby šlo o bláznov, ktorí nevedia, kým Marián Kotleba je. Pričom hlasy získal práve preto, aký je. Tento výsmech médií voči ľuďom čo mu dali hlas je zarážajúci. Aktuálna masívna antikampaň voči Mariánovi Kotlebovi je neprehliadnuteľná všade, od novín číslo 1. po noviny číslo 5., kde minimálne od čias Jána Slotu čítame v článkoch osobné antinázory autora a fotografie zámerne vybraté také, kde vo fáze výslovnosti nejakého slova ide o úškľab, grimasu a podobne. To všetko na človeka pôsobí… oprava – teraz na voliča, a to všetko môže ovplyvniť mienku verejnosti. Vlastne možno práve tu pramení pomenovanie „mienkotvorné médium…“ Netreba ale zabúdať, že volili ľudia a je to ich názor. Médiá sú tie posledné, čo môžu týchto ľudí súdiť.