Končíme, vyhlasuje Orange, no ide len o upútanie pozornosti

1
950
Končíme, vyhlasuje Orange, no ide len o upútanie pozornosti
Ohodnoť článok

„Končí Orange, čo bude s mojim číslom a paušálom?“ Pýtala sa Helenka Márie a Mria vystrašená volá synovi, čo o tom vedel tiež asi toľko, ako celá rodina o atómovej fyzike. Ľudí správa prekvapila, aj vystrašila. Potešila skôr tých, čo od Orangu odišli, alebo majú na operátora svoj názor (stačí sa pozrieť na internetové diskusie, aký vlastne názor,.. aj keď Orange nie je sám). Nie, firma nekončí. Snažila sa len trikom „oblbovákom“ upriamiť na seba pozornosť. Zaplavila Slovenskou reklamou o tom, že končia. My však vieme, že firma nekončí a odísť z trhu sa nechystá. Ani len značka sa nestratí, veď keby aj firmu niekto odkupoval, celý presun názvu vyzerá úplne inak (stačí si spomenúť na Globtel sa mení na Orange, alebo kampaň Dexie na nový názov Prima Banka).

Reklamný ťah
Áno, končia. Ale možno ak s niečím v ponuke a začnú s niečím novým. Skôr končia, aby spravili priestor k niečomu inému. Nejakej novej akcii. Možno len končia s nutnosťou sa viazať, alebo končia so zastaranými praktikami… Milka z tretieho si želá, aby „skončili s neodpovedaním na reklamácie“, čo je v jej prípade žiaľ faktom. Nech to bude čokoľvek, ide čisto o reklamu a nie o zánik firmy. To by firma neinvestovala poriadny balík do mohutnej billboardovej kampani a ďalších nálepiek na ich predajniach. Na webe sa objavuje dnešný dátum 5. júna a zväčša je to stred dňa 12:00 kedy sa niečo plánované podobného charakteru objaví. Uvidíme. Tak či onak, opäť sa raz podarilo spraviť reklamu, ktorá vyvolala skôr otázniky a nutkanie ľudí spoznať, o čo ide a či sa ich to týka.

Aktualizácia článku po 24 hodinách:
Presne ako sme tušili. Kampaň “Končíme” bola kampaňou na spropagovanie služby, presnejšie ich končenia (zdanlivého skončenia) s bežnými paušálmi. Spoločnosť Orange sa skôr dočkala na webe výsmechu, ako sme sledovali rôzne názory a niektoré vulgárne pre vulgárnosť ani nemohli byť potvrdené našou administráciou k tomuto článku. Nové paušály získali názov WOW a boli tiež prerobené azda všetky billboardy, ktoré pôvodne niesli reklamu “končíme”. Heslo “Končíme” pritom svietilo len pár dní. Výmena billboardov po pár dňoch musela byť nesmierne nákladná, príprava a tlač veľkej reklamy taktiež. Reklama sa totiž bežne aj pre nákladnosť vybavuje na dlhšie obdobie.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ