Herec Morgan Freeman v skutočnosti nezomrel, jeho smrť je hoax

0
3743

Morgan Freeman, známy herec z množstva filmov, kinohitov aj drám, je nezabudnuteľný napríklad pre úlohu väzňa vo filme Vykúpenie z väznice Shawshank, ako učiteľ klavíra v Utrhnutý z reťaze, ako Boh z filmu Bruce všemohúci, hral aj v Štastné číslo Slevin, alebo trénera v Milion Dollar Baby. Každý by si spomenul ešte na niekoľko ďalších jeho nezabudnuteľných úloh. Keďže patrí medzi obľúbených hercov, pochopiteľne správy o jeho smrti svet zarmútili. Nepochopiteľné však je, že si správu niekoľko portálov vymyslelo len, aby malo návštevnosť a zisk z reklamy. Práve to sa darí minimálne štyrom portálom, ktoré mali v septembri slušné ratingy a smerovali na ne mnohé portály. Prečo? Viaceré totiž chceli vydať správu o tejto smrti a jediné miesta, kde sa objavili, boli tie konkrétne, kam by inak odkázali tie ostatné ako zdroje informácie.

Rôzne správy o jeho smrti
Morgana má zvrátený bulvár akosi rád. Jeho smrť už avizovali niekoľko krát. Vždy išlo autorovi hoaxu o prestíž a peniaze, ako inak. Nechutný žart bol vždy odsúdený verejnosťou a samotný herec už na tom len krúti hlavou. na druhý svet sa ešte nechystá… veď je to Boh… z filmu Bruce Všemohúci a prvý čierny prezident – z filmu Drtivý dopad.

  • december 2010: písali sme dokonca o uvedení jeho smrti na CNN (článok)
  • jún 2011: na webe sa objavili zmienky o jeho smrti ako isté informácie, vraj zomrel doma v kruhu rodiny
  • september 2012: na webe vznikla zvrátená skupina na Facebooku, ktorá má neuveriteľných 900 000 fanúšikov, informujúca o smrti Morgana Freemana, kde je množstvo sústrastných správ a nadávok – odkaz.
  • október 2012: viacero stránok využíva informáciu o jeho smrti, až na iných miestach nájdete pravdu, že opäť ide o výmysel.
  • november 2012: nemenované stránky, z ktorých obrázok je nižšie, to vymysleli inak. Dávajú k jeho smrti dnešný dátum rovno. Vtipné je, že fotografia je spravená ešte 1. novembra 2012 (čas v celom USA).

Obrázok z jednej zo stránok, ktoré uvádzajú jeho smrť. Malým písmom nad fotografiou informujú, že to pravda nie je. No zvláštne, že titulok hovorí iné a obsah tiež. Zmysel správy je zvláštny.

Hoax je správou, ktorá sa šíri, využíva svoj obsah alebo príkaz v závere správy, aby sa šíril viac a viac medzi ľudí. V skutočnosti však ide jeho autorovi len o to, aby hoax zarobil peniaze, alebo aby potešil zvláštnu úchylku jeho autora, že jeho dielo sa šíri ďalej a ďalej. O fungovaní a pestrosti hoaxu je možné sa dočítať na partnerských stránkach HOAX.sk, kde sa dočítate o množstve internetových podvodov číhajúcich na Slovensku a aj o tomto konkrétnom hoaxe.

Zdroj: Hoax.sk