Chcete pôžičku alebo úver? Vytiahnu na vás všetko!

0
576
Chcete pôžičku alebo úver? Vytiahnu na vás všetko!
Ohodnoť článok

FinancieJe to neuveriteľné, ale ak celý život platíte dane, chodíte do práce a vôbec žijete v tejto krajine pokojne a bez problémov, raz to môže prísť a vy budete len pozerať, čo sa deje. Dva príklady, ktoré dnes uvádzame vás možno prekvapia, niektorí sa v nich môžete nájsť, ale vedzte, že ide o dva reálne prípady.

Záznam o niečom čo sa možno nikdy nestalo
Peter potreboval nutne úver na bývanie. Pokiaľ ho však preverovali, bol v pokoji, pretože nemal žiaden problém. Našli mu však problém, vraj pred niekoľkými rokmi sa dopustil priestupku na ceste so svojim osobným vozidlom. Nikto ho však vtedy nezastavil, nikto mu nedal jediný doklad o tom, že sa niečo také stalo. Dnes po rokoch zistí, že sa niečoho dopustil, čo nie je ani možné dohľadať, spomenúť si a nemá záruku, že vôbec to bol on. Neexistuje nič v jeho rukách s čím by sa mohol brániť, že tam nebol. Polícia má záznam, že v tej dobe sa dopustil onoho činu, ale zrejme nič, čo by to reálne dokázalo. Doteraz jediné upozornenie nebolo doručené, ani ho nikto nestíhal a stalo sa toto? Koľko toho majú na každého človeka, koľko drobností, s ktorými sa príde na svetlo až keď si daný človek bude chcieť niečo zariadiť, normálne žiť? Podľa nás je nenormálne, aby sa objavili priestupky a dôvody na zdržanie vybavenia úveru po niekoľkých rokoch bez toho, aby o tom obvinený vedel. Môže mať teraz hocikto hocikde obavy, že ak sa o niečo bude pokúšať, vytiahne sa na neho každý prešľap z mladosti alebo vymyslené obvinenia? Čo však v prípade, že konkrétny človek v tom čase ani nemal vozidlo (to samozrejme nie je tento prípad) a ani nebol na Slovensku ale s istotou sa na neho nájde potrebný dôkaz, čo v takom prípade? „Utajené priestupky“ nemajú v našej spoločnosti čo robiť. Už len preto že po úvere na bývanie siaha len zúfalý človek, ktorý bývanie potrebuje. Nesiaha po ňom obchodník a pracháč. Ako by sa naša krajina snažila čo najviac zamedziť, aby normálny človek mohol žiť ako normálny človek, bývať vo svojom.

MHD
Ďalší prípad je ten, že Ján z hlavného mesta pred šiestimi rokmi nemal už pár minút platný lístok keď ho chytil revízor. Sám pritom mal mesačník zakúpený, len práve vtedy nie pri sebe. Aj preto kúpil lístok, aby nebol problém s cestovným. O čo presne šlo si pamätal dodnes, lebo to bol jediný prípad, ktorý sa taký stal. Za celý čas odvtedy mu neprišla žiadna upomienka na zaplatenie nejakej pokuty, alebo niečo, čo by ho varovalo. Za niekoľko rokov neprišlo jediné vyrozumenie a až pred niekoľkými mesiacmi sa k nemu dostala výzva na zaplatenie niekoľko stoviek eur a s vyhrážkou exekútora musel niekoľko stonásobok pokuty zaplatiť. Ak dnes žiada o úver, má tam záznam ako neplatič. Výborne.

Dnes aktuálne: Dlžoby voči Bratislavskej Vodárenskej Spoločnosti
V týchto dňoch nezaplatené dlžoby voči Bratislavskej Vodárenskej Spoločnosti predané spoločnosti vymáhajúcej pohľadávky doliehajú na Bratislavčanov. Podľa mnohých podlosť zo strany BVS spočívala v tom, že aj dlžníkov, dĺžiacich len 100 sk, alebo 50 sk predala ako celé pohľadávky inej firme, ktorá si ich môže teraz nárokovať. Prakticky to teraz vyzerá, že všetci dlžníci teraz touto transakciou dĺžia peniaze už nie BVS ale práve spoločnosti vymáhania pohľadávok a tá si suverénne žiada ďaleko viac. Skontrolujte si teda, či máte aj vo vašom prípade zaplatené všetko. Len pre pár € sa totiž môžete vďaka nechutnému a absurdnému konaniu BVS a novej spoločnosti, ktorá to od nich prebrala, dostať do exekúcie a prísť absolútne o všetko. Najmä starší obyvatelia mesta, ktorí mohli do problému prísť nevinne sa nemajú na koho obrátiť o pomoc a práve aj im hrozí problém. Skontrolujte svojich dobrých známych, ktorí by potrebovali pomoc. Platba inkasom vás nejak neuchráni. Najmä prípad, ktorý sa spomína dnes na cas.sk je o tom dôkazom. Je naozaj neuveriteľné, čo sa v tejto spoločnosti deje, o čo všetko môžete hravo prísť a najmä ako ľahko sa dostanete do exekúcie, či získate záznam, ktorý vám zmení celý život.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ