7 spôsobov ako sa vaše nahé fotky dostanú k niekomu inému

0
9830

zberateľ amatérskych fotografiiNa internete existuje obrovská komunita ľudí, ktorí sú za bežných okolností normálni ľudia ničím nelíšiaci sa od vás, či vášho suseda. Tak ako niekto zbiera fotografie krajín, pamiatok, či áut, sú aj takí, ktorí zbierajú fotografie ľudí a nejde len tak o hocijaké fotografie. To najkomplikovanejšie získateľné a teda fotografie vlastnej nahoty, či fotodokumentáciu vlastného sexu. Zberatelia, ktorí sa orientujú na osobné fotografie ľudí, majú často veľmi bohaté zbierky záberov amatérok a amatérov v tom najlepšom. Nie, zabudnite na tých, čo sa vlastnými zábermi zo spálne sami pýšia. Tu ide o vás, bežných ľudí, ktorí ani neviete, že sa vo vašom zariadení pohyboval niekto ďalší a sťahoval cenné úlovky do svojej zbierky. Na to aby stovky stránok a blogerov mohlo holdovať tejto záľube, potrebujú neustále nové a nové zábery. Ako sa vlastne nahé fotografie nič netušiacich ľudí dostávajú na web? Tu je 7 spôsobov, akými je možné dostať nahé fotografie na internet.

Tejto téme sme sa venovali viac aj vzhľadom na snahu o ochranu nemenovanej obete rozšírených fotografií na internete. Hlavnými cestami, ako sa dostane nahá fotografia na verejnosť, sú nasledovné.

 

  1. Mobil, či počítač v servise: slušné servisy fungujú seriózne. Ak však prídete so žiadosťou o opravu počítača k malému podivínovi a chcete od neho záchranu dát z padnutého počítača, sami sme sa stretli s doslova až s obchodníkmi súkromných fotiek iných ľudí, ktorí si u nich nechali opraviť počítač. Nie každý, ale mnohí siahajú po dátach. Ako bývalý servisný technik viem, po čom šli aj na prvý pohľad seriózni kolegovia. Hudba, filmy, a keď fotografie, tak len tie osobné. Susedky, známi, menej známi… uf. Naopak už nainštalované hry a software nemali význam.
  2. Párik po rozchode: kretén neuniesol rozchod a fotografie, ktoré kedysi s dôverou spolu nafotili, rozšíri po internete. Tento prípad je veľmi častý.
  3. Kradnutý mobil, či notebook: ukradnutý notebook a mobil býva často bohatým zdrojom rôznych informácií, aj chúlostivého typu. Len blbec však rovnako ako v prípade prvom, veci aj ďalej šíri na internete. Najmä tak vytvorí stopu rovno k sebe. Sem prirátajme kamaráta na notebooku, ktorý si len chcel pozrieť emailovú schránku a nové emaily. V posledných rokoch je to „čeking fejsbučik“.
  4. Vlastná chyba: vlastnou chybou sa na web dostane všeličo. Poslaním niekomu inému, či dôverou voči niekomu neznámemu na internete. V USA dokonca fungujú „špecialisti“, ktorí pri komunikácií používajú falošné fotografie a identity a od dievčat lákajú ich súkromné fotografie zo spálne a aj sebauspokojovania. Potom majú unikát do svojej zbierky.
  5. Komunitné fóra a portály: aj webstránky ako komunitné fóra sú bohaté na podobný materiál. Vo svojom profile môžete mať nahraté rôzne materiály, no skopírovateľné je všetko. Najlepšie vtedy, keď je obsah spojiteľný s vami. Tam vzniká priestor na vydieranie.
  6. Dobrovoľné stretnutia a partie: aj na Slovensku je bežné, že sa na zoznamkách zoznamujú páry s inými pármi, či jednotlivcami so záujmom o hromadný sex. Z takých stretnutí vznikne fotografia, svoje spraví aj alkohol a keď sa objavia niekde fotografie, zväčša sa hlavne tí najfotografovanejší – dievčatá modlia, aby to nebolo veľmi vidieť.
  7. Hacking: spôsob obstarávania mnohých materiálov na niektorých amerických serveroch. Nabúrať sa do počítača konkrétnych ľudí, ich úložných zariadení, do účtov sociálnych sietí, či sa dostať do emailových schránok. Uhádnuté heslo do schránky, či k službám ako Sendspace / iCloud a podobne, vie narobiť poriadne problémy. Hlavne ak je v odoslanej pošte, či v zásobníku nejaký ten vlastný materiál pre oči len niekoho.

Ak sa teda objavili vaše fotografie niekde na webe, zhodnoťte, ktorý zo spôsobov vyššie je práve ten váš.