Koľko stojí predĺžený víkend v Ríme? Zrátali sme výdavky a porovnali ceny ubytovania

0
2122
Koľko stojí predĺžený víkend v Ríme? Zrátali sme výdavky a porovnali ceny ubytovania
5 (100%) 1 vote

19886746 - view of saint peter cathedral and bridge saint angel, rome, italy

Chcete na pár dní vypadnúť zo Slovenska, no neviete kam? Skúste predĺžený víkend v Ríme. Hlavné mesto Talianska je dnes dostupnejšie ako kedykoľvek predtým a časy, keď sme sedeli celý deň v aute, aby sme sa sem dostali, sú dávno preč. Letenky do Ríma z Bratislavy kúpite takmer na každý deň a my sme pre vás spočítali, koľko vás môže tento výlet stáť pri rôznych typoch ubytovania.


Tip redakcie: 5 najlepších filmov v roku 2016


Vezmime si modelovú situáciu: ste mladý pár zo Slovenska a chcete stráviť predĺžený víkend v Ríme. Koľko si však z výplaty odložiť bokom? Spočítali sme pre vás, koľko bude celý výlet stáť vrátane letenky, ubytovania, stravy a suvenírov.

Letenky z Bratislavy do Ríma stoja v priemere 55 € za spiatočnú cestu. To si necháme ako základnú položku pri počítaní toho, koľko potrebujete na výlet do Ríma.

Prehľad toho, koľko zaplatíte za ubytovanie v Ríme za noc

  • Airbnb ubytovanie sa rozbehlo taktiež v Ríme, no ani zďaleka nie je také lacné ako v ostatných európskych mestách. Rím je destinácia, ktorú vyhľadávajú turisti z celého sveta, a preto si majitelia bytov môžu dovoliť za ubytovanie vypýtať viac. Koľko stojí teda ubytovanie v širšom centre od piatka do nedele? Porovnali sme ceny bytov a prišli sme na to, že v priemere sa sumy za prenájom bytu v Ríme cez Airbnb pohybujú okolo 40 € za noc. Ak ste teda pár, za noc zaplatíte okolo 17,50 € na osobu.
  • Ubytovanie v Ríme v hoteli je pochopiteľne horšie a za izbu v širšom centre zaplatíte zhruba 60 € za noc. Na osobu to teda vychádza 25 € bez raňajok. Hostely v Ríme stoja najmenej, no za cenu pohodlia. V širšom centre tu nájdete ubytovanie aj za 10 € za noc, no vo viaclôžkovej izbe so zdieľanou kúpeľňou. Výhoda hostelov oproti hotelom je tá, že majú často vlastnú kuchyňu, čiže si môžete variť.

TIP: Rezervujte si lacné ubytovanie v Ríme minimálne 2 mesiace pred cestou, býva to tam beznádejne vypredané. Rím je top svetová destinácia, ak si necháte ubytovanie na poslednú chvíľu, nemusí sa vám páčiť, kde skončíte.

61310624 - rome, italy - april 9, 2016: altar of the fatherland (altare della patria) 1925. piazza venezia . vittorio emanuele ii in rome, italy

Prehľad toho, aké budú vaše ostatné výdavky na deň v Ríme

Jedlo v tejto talianskej metropole nestojí až tak veľa a v pohode prežijete s pizzou a so zmrzlinou 🙂 Pizza je tu naozaj nenormálne dobrá, nachádza sa tu množstvo supermarketov, miestnych predajcov (ktorí sú často z Indie alebo Bangladéša) a taktiež veľa reštaurácií rôznej kvality. Pizza v reštaurácii stojí od 7 do 15 €. Ak sa nechcete stravovať na hoteli, ale prevažne v reštauráciách a stánkoch s občerstvením, na deň si vyhraďte zhruba 30 €. Jedno pivo stojí okolo 3 až 5 €.

Atrakcií tu je mnoho a sú drahé, no do tohto článku ich nezaradíme, nakoľko má každý iné preferencie. Vstupné do Kolosea stojí až 20 € a rada je ďaleko, ďaleko vonku pred ním. Ak však chcete navštíviť všetky obľúbené pamiatky, na vstupné si vyhraďte aj 100 €.

Ceny za dopravu v Ríme nie sú nízke ani vysoké. Určite sa oplatí kúpiť miestna metro karta, ktorá má neobmedzený počet jázd. Dvojdňový lístok vás podľa stránky Rometoolkit.com bude stáť do 13 €. Spiatočná cesta z letiska Ciampino do centra Ríma mesta stojí okolo 10 €.

Suma sumárum a zrátanie nákladov na víkend v Ríme

Za letenku do Ríma zaplatíte približne 55 € s Ryanair z Bratislavy. Ubytovanie na víkend v Ríme s Airbnb stojí zhruba 40 € na dve noci na osobu. Za stravu tu necháte okolo 60 €, ak sa budete stravovať v reštauráciách v kombinácii so supermarketmi a stánkami na ulici.

Prirátame si ostatné náklady, ako mestská hromadná doprava, zmrzlina a suveníry, a dostaneme sa zhruba na sumu 200 až 250 € za víkend v Ríme.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ