V Pezinku sa dnes začínajú Vínne trhy 2017

0
488
V Pezinku sa dnes začínajú Vínne trhy 2017
Ohodnoť článok

Bratislava/Pezinok 21. apríla (TASR) – Vínne trhy Pezinok 2017 dnes privítajú návštevníkov na 22. ročníku tradičnej výstavy hroznových vín spojenej s degustáciou. TASR o tom informovala predsedníčka Združenia pezinských vinohradníkov a vinárov Oľga Bejdaková.

Podľa jej slov sa jedno z najväčších prezentačných vinárskych podujatí na Slovensku uskutoční dnes a v sobotu (22. 4.) v pezinskom dome kultúry. Zúčastní sa ho 101 producentov zo Slovenska a Česka, ktorí predstavia 568 vín, medzi ktorými budú zastúpené biele, červené, ružové, sladké aj šumivé.

Ako ďalej informovala Bejdaková, odborná degustácia prihlásených vzoriek sa konala už v marci. Výsledky hodnotenia odborníkov budú slávnostne vyhlásené počas dnešného programu. Návštevníci výstavy okrem iných spoznajú šampiónov kategórií, víťaza Ceny primátora mesta Pezinok za najvyššie hodnotené víno pezinského výrobcu či Ceny Združenia Malokarpatskej vínnej cesty za najlepšiu kolekciu vín z malokarpatskej oblasti.

Milovníci vína môžu okrem degustácie vystavených vzoriek ochutnať aj tradičné slovenské syry, kvalitnú kávu a miestne špeciality.

Organizátormi Vínnych trhov Pezinok 2017 sú Združenie pezinských vinohradníkov a vinárov, mesto Pezinok a Pezinské kultúrne centrum.

Čítajte tiež:

Hneď po Veľkej noci odštartoval Mesiac kultúrneho dedičstva

RADÍME: Podľa čoho si vybrať auto servis

Do Bratislavy príde na summit 45 delegácií zo všetkých krajín EÚ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ