Hromadná dopravná nehoda uzavrela diaľnicu. 25 zranených osôb

0
669
Hromadná dopravná nehoda uzavrela diaľnicu. 25 zranených osôb
Ohodnoť článok

Hromadná nehoda na D1

Poprad/Spišský Štvrtok 20. apríla (TASR) – Hromadná dopravná nehoda sa stala dnes okolo 6.00 h na diaľnici v úseku medzi Popradom a obcou Spišský Štvrtok v okrese Levoča. Ako TASR informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ), na mieste sa zrazilo 30 – 40 vozidiel. Hovorca Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Boris Chmel pre TASR uviedol, že zranených je 25 osôb, z toho dvaja ťažko, šesť ľudí má stredne ťažké poranenia a 17 ľudí utrpelo ľahké poranenia.

Úsek je v oboch smeroch neprejazdný, na mieste zasahujú všetky záchranné zložky,“ potvrdil pre TASR operačný dôstojník Krajského riaditeľstva HaZZ. Pri dopravnej nehode zasahujú dve desiatky hasičov z Levoče, Popradu, Mengusoviec, Prešova a Záchrannej brigády HaZZ v Žiline. „Hasiči budú v spolupráci s odťahovou službou pracovať na uvoľnení cestnej komunikácie,“ priblížila Farkasová.

Ako uviedla Farkasová, hasiči na havarovaných vozidlách vykonávajú protipožiarne opatrenia, prehľadávajú autá a postupne z nich evakuujú účastníkov nehody.

Diaľnica je v tomto úseku uzatvorená aj pre nepriaznivé poveternostné podmienky a snehovú búrku. „Na mieste sa nachádzajú aj dva hasičské evakuačné autobusy, v ktorých sú osoby, ktoré neboli zranené. Boli im poskytnuté deky a teplé nápoje,“ doplnila Farkasová.

Nehoda dvoch áut sa ráno stala aj na súbežnej ceste 1. triedy medzi obcami Jánovce (okres Poprad) a Spišský Štvrtok, na ktorú je odklonená doprava z uzavretej diaľnice, potvrdil to operačný dôstojník HaZZ z Prešova. Na území troch okresov – Poprad, Levoča a Kežmarok, vyhlásila Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja pre oblasť Poprad od 8.00 h prvý kalamitný stupeň.

Čítajte tiež:

Agenti ruskej FSB zlikvidovali dvoch podozrivých z prípravy útokov v Rusku

RADÍME: Podľa čoho si vybrať auto servis

ZANECHAŤ ODPOVEĎ