Podľa guvernéra štátu Borno sa humanitárne agentúry obohacujú

0
743
Podľa guvernéra štátu Borno sa humanitárne agentúry obohacujú
Ohodnoť článok

51774651 - children at school, africa

Nigéria: Guvernér štátu Borno obvinil humanitárne agentúry z obohacovania sa

(TASR) – Guvernér nigérijského štátu Borno dnes obvinil humanitárne organizácie vrátane Detského fondu OSN (UNICEF) z obohacovania sa na úkor ľudí, ktorí museli ujsť pred islamistami z hnutia Boko Haram.


Tip redakcie: Motivačné knihy, ktoré ťa nakopnú


Guvernér štátu Borno obvinil OSN a ine organizácie z obohacovania sa

Guvernér štátu Borno Kashio Shettima odporučil UNICEF-u a ďalším 125 agentúram OSN a mimovládnym organizáciám, aby Borno opustili. Vytkol im, že finančné prostriedky určené na pomoc utečencom používajú na krytie svojich režijných a mzdových nákladov. Podľa neho sa obohacujú „na úkor poskytovania služieb obetiam Boko Haram“ a služby pre vysídlené osoby v štáte Borno v skutočnosti poskytuje „len osem“ zo 126 humanitárnych organizácií.

Táto kritika prišla po tom, ako nigérijský prezident Muhammadu Buhari vyhlásil, že OSN a viaceré neštátne humanitárne organizácie zveličujú rozsah humanitárnej krízy, ktorá vznikla v dôsledku islamistického povstania na severovýchode krajiny.

Buhari tvrdil, že jeho cieľom je vyvinúť tlak na získanie väčšieho objemu financií. Guvernér Shettima tiež vyhlásil, že väčšina humanitárnych organizácií zneužíva meno štátu Borno, aby získali peniaze pre seba a obohatili sa.

Podľa OSN v dôsledku ozbrojených zrážok na severovýchode Nigérie tam ľudia zomierajú od hladu. OSN preto v decembri spustila zbierku, ktorej cieľom je získať miliardu dolárov pre desiatky tisíc detí, ktorým tento rok hrozí smrť, ak sa im nedostane pomoci.

Čítaj tiež:

Ako natrvalo vymazať profil na Facebooku

Čo sa stane, keď moderátor vysloví v živom vysielaní vetu: „Alexa, objednaj mi domček pre bábiky.“

10 filmov, na ktoré sa môžeme tešiť v roku 2017

ZANECHAŤ ODPOVEĎ