Podľa ukrajinského premiéra Azarova je exilová vláda nevyhnutná

0
877
Podľa ukrajinského premiéra Azarova je exilová vláda nevyhnutná
Ohodnoť článok

27695028 - odessa - october 9: prime minister mykola azarov during a working visit to odessa, october 23, 2012 in odessa , ukraine.

Ukrajinský expremiér Azarov nevylučuje vytvorenie exilovej vlády

(TASR) – Bývalý ukrajinský premiér Mykola Azarov nevylučuje možnosť vytvorenia „exilovej vlády“ po tom, ako ruský súd v decembri dospel k záveru, že pád jeho kabinetu začiatkom roku 2014 bol výsledkom ilegálneho štátneho prevratu. Azarov to vyhlásil v pondelok v Moskve.


Tip redakcie: V USA zatkli manažéra Volkswagenu kvôli emisnému škandálu


Exilová vláda

Podľa neho bude exilová vláda nevyhnutnosťou, ak bude ukrajinský ľud „požadovať alternatívu“. Uviedol tiež, že Výbor na záchranu Ukrajiny, ktorého je predsedom, plánuje požiadať nešpecifikované „medzinárodné súdy“ o potvrdenie verdiktu moskovského súdu, píše stanica Slobodná Európa (RFE/RL).

Azarov bol ukrajinským premiérom od marca 2010 do januára 2014 za éry prezidenta Viktora Janukovyča. Obaja spolu s ďalšími proruskými vládnymi činiteľmi utiekli do Ruska vo februári 2014 – po mesiacoch masívnych demonštrácií, ktoré boli vyvolané hnevom obyvateľstva nad tým, že prezident odmietol podpísať asociačnú dohodu s EÚ. Azarov je momentálne na Ukrajine hľadanou osobou pre podozrenie z korupcie a zneužitia úradnej moci.

Čítaj tiež:

Ako natrvalo vymazať profil na Facebooku

Čo sa stane, keď moderátor vysloví v živom vysielaní vetu: „Alexa, objednaj mi domček pre bábiky.“

10 filmov, na ktoré sa môžeme tešiť v roku 2

ZANECHAŤ ODPOVEĎ