Austrália sprísni podmienky získania občianstva pre nových prisťahovalcov

0
491
Austrália sprísni podmienky získania občianstva pre nových prisťahovalcov
Ohodnoť článok

Podmienky získania občianstva v Austrálii

Sydney 20. apríla (TASR) – Austrália sprísni podmienky získania občianstva pre nových prisťahovalcov. Záujemcovia o občianstvo budú musieť okrem iného preukázať pokročilú znalosť angličtiny. Zmeny avizoval dnes austrálsky premiér Malcolm Turnbull, informovala agentúra DPA.

Sprísnili podmienky

Podmienkou na získanie občianstva bude zvládnutie série testov a prihlásenie sa k hodnotám väčšinovej austrálskej spoločnosti.

V rámci testu z angličtiny musia uchádzači ukázať, že dokážu v tomto jazyku hovoriť, čítať, písať i porozumieť počúvanému textu. Súčasťou skúšky budú aj otázky týkajúce sa postoja k domácemu násiliu, detským manželstvám či ženskej obriezke.

Podľa konzervatívneho premiéra Turnbulla navrhované zmeny zaistia lepšiu integráciu migrantov do väčšinovej spoločnosti, čo podporí súdržnosť krajiny ako celku.

„V našej demokracii nie je dôležitejší titul než austrálsky občan… a tento inštitút musí odrážať austrálske hodnoty,“ vyhlásil predseda vlády.

Žiadatelia o občianstvo budú musieť trvalo žiť v Austrálii najmenej štyri roky, teda o tri roky viac, než je tomu podľa súčasných pravidiel.

Austrálska vláda už predtým avizovala sprísnenie podmienok udeľovania víz kvalifikovaným zamestnancom zo zahraničia. Zintenzívnia sa aj policajné previerky potenciálnych občanov.

Austrália patrí medzi krajiny s najvyššou mierou prisťahovalectva na svete. Jeden zo štyroch Austrálčanov sa buď narodil v zahraničí, alebo má aspoň jedného z rodičov narodených v inej krajine.

Čítajte tiež:

Blednutie koralov pripraví Austráliu o milión návštevníkov ročne

Práca za jedlo vo svete? Stačili mi len ruky a úsmev v horúcej Austrálii

Toto sú ceny potravín v Austrálii. Je tam pekne draho

ZANECHAŤ ODPOVEĎ